Soutěž obecních zpravodajů - vyhodnocení

Vyhodnocení soutěže obecních zpravodajů Středočeského kraje (vyhlašovatel Obecní knihovna v Žilině)

Soutěž byla vyhlášena v dubnu 2012 s uzávěrkou k 31. červenci 2012.
Zapojilo se celkem 37 obecních a městských zpravodajů.

V říjnu zpravodaje vyhodnotila porota ve složení:
Kateřina Černá (referentka OÚ Žilina, Žilinské listy)
Mgr. Lenka Šimková (Šéfredaktorka časopisu Čtenář – Středočeská vědecká knihovna v Kladně, Obecní knihovna v Žilině),
DiS. Pavel Vostřák (www.vostrak.com - outsourcing it, tvorba www stránek, poradenství, servis, grafické zpracování Žilinských listů)
Obecní zpravodaje dále hodnotil Novinářský kroužek s vlastním časopisem Žiliňáčci, který druhým rokem funguje při žilinské knihovně.

Vyhodnocení proběhlo z důvodu porovnatelnosti zpravodajů ve třech kategoriích:
Obce do 1000 obyvatel; 19 účastníků
Obce 1000–5000 obyvatel; 13 účastníků
Obce na 5000 obyvatel 5; účastníků.

(Otročiněves, Mořina, Dřetovice, Lidice, Dřínov, Hořesedly, Hostouň, Kolešovice, Ořech, Kojetice, Předboj, Trubín, Spomyšl, Vraňany, Ptice, Úhonice, Liblice, Chrustenice, Kněževes, Červený Újezd, Mníšek pod Brdy, Nučice, Braškov, Lety, Davle, Velké Přílepy, Lužec na Vltavou, Přezletice, Mšeno, Hradištko, Lázně Toušeň, Řevnice, Neratovice, Kladno, Nové Strašecí, Odolena Voda, Čelákovice)

Hodnocena byla grafická i obsahová úroveň, název, aktuálnost, rubriky, přesah do kulturní a dalších oblastí, redakční údaje, titulní strana, spolupráce s knihovnou (pokud je v obci) a mnoho dalších aspektů. Zajímavé postřehy přinesly i mladé novinářky z kroužku.

VÝSLEDKY:
Nejlepší zpravodaj v kategorii obce do 1000 obyvatel – KNĚŽEVÁK (obec Kněževes)
Zpravodaj v elektronické verzi
Nejlepší zpravodaj v kategorii obce 1000–5000 obyvatel – ZPRAVODAJ MĚSTEČKA POD SKALKOU (Míšek pod Brdy)
Zpravodaj v elektronické verzi
Nejlepší zpravodaj v kategorii obce nad 5000 obyvatel – NOVOSTRAŠECKÝ MĚSÍČNÍK (Nové Strašecí) Zpravodaj v elektronické verzi

Výherci získají diplom a knižní ceny.

Výstavka bude uskutečněna v zasedací místnosti OÚ v Žilině od 8. října 2012, přístupná bude v otevírací době knihovny (čtvrtek 17.00 až 19.00 a neděle 14.00 až 16.00, sledujte prosím web knihovny při případném uzavření).
Dále bude výstavka realizována při Adventní výstavě tamtéž (termín bude upřesněn), aby zpravodaje zhlédla nejširší veřejnost.

Děkujeme všem účastníkům, přejeme hodně osobních a pracovních úspěchů a těšíme se na další spolupráci.

Zapsala Lenka Šimková